Skocz do zawartości

   (Ogólna ocena z tej recenzji)

Kolumny o rewelacyjnej stolarce i jakosci wykonczenia. Komora do wypelniania piaskiem pozwala uzyskac mocniej uderzajcy bas, szczegolnie stopa perkusji nabiera swego typowego 'ooomp!'. U mnie komora wypelniona piaskiem do polowy. Zaopatrzone w latwe do regulacji i gladko wkrecajace sie kolce ale bez zetonow. Bass-refleks dmuchajacy do przodu, przednia scianka nachylona tak, ze glosniki 'patrza' lekko w gore. 8 ohmow impedancji, 120W. Latwe do napedzenia nawet przez slabowite wzmacniacze.

Dobra rownowaga tonalna choc gora pasma nieco rozjasniona ale bez akcentowania glosek 's' czy 'c'. Srednica bardzo klarowna i oddajaca zroznicowana barwe glosow czy instrumentow. Wiele detali szczegolnie w gornej czesci pasma. Akustyczna gitara z wszelkimi poslizgami dobrze slyszalnymi, podobnie poglosy i drobne detale z nagran swietnie slyszalne. Jednak detale nie rozkojarzaja ogolnego nastroju melodyjnosci. Scena dzwiekowa przecietnie gleboka ale obecna i wyrazna, latwo zauwazalna. Swietny bas prowadzacy bardzo sprawnie wszelkie pochody basowe nawet poprzez bardzo szerokie spektrum czestotliwosci. Spelniaja swietnie znane powiedzenie audiofilow: 'bas albo jest albo go nie ma' czyli w niektorych nagraniach potrafia naprawde wypelnic i pokazac sile i glebokosc basu ale jednoczesnie tam, gdzie nie bylo to w zamysle potrafia ukryc bas za innymi instrumentami. Ogolnie kolumny o angielskim brzmieniu popularnego w Polsce typu ProAc 125. Bas rzadko kiedy jest przerysowany co do swej potegi i raczej zna swe miejsce. Kolumny te sprawdza sie doskonale tak w rocku jak i w malych skladach przy muzyce typu 'unplugged'. Nie jest to jednak typ kolumn dobrych na party bo dosc szybko glosnik wysokotonowy wchodzi w zakres znieksztalcen. Za to przy umiarkowanych glosnosciach dzwiek jest szalenie frapujacy. Mozna sie zakochac. ;-)

Stoja okolo 40 cm od tylnej sciany, baza okolo 2,5m. Maskownice zalozone, toeing bardzo umiarkowany. Pokoj 50m2 jest dobrze naglosniony.

Plusy:
  • Bardzo dobry i bardzo szybki i vitalny bas. Latwo sledzic jego melodie, chodzi bardzo nisko nie tracac definicji, nie ma 'dziur' wcalym zakresie pasma. Sa przyjemne w sluchaniu i muzykalne choc trzeba uwazac by nie pasowac ze zbyt jasna elektronika czy okablowaniem. Nieduze podlogowe wiec i latwe do ustawienia. Bas nie dominuje nad reszta. Wiele wersji drewna i kolorow.
Minusy:
  • Przy duzych natezeniach dzwieku wysokotonowiec zaczyna wyostrzac sie i przejaskrawia muzyka zalamujac ogolnie poprawny balans. Srednica zaczyna zanikac. Dzwiek nie do konca naturalny o lekkim podbarwieniu ale adekwatnym do ceny kolumn. Mozna z tym latwo zyc. Drogie.
  • Moga nie sprawdzic sie z tania i jaskrawa elektronika.
Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: ponad rok
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt?: AudioConcept - Aalborg
Ile zapłaciłeś/aś?: w komplecie z elektronika wiec trudno powiedziec. Cena katalogowa w Danii 6500 zl a w Anglii 1000 funtow.
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: Graja dosc naturalnym dzwiekiem, nie epatuja zbyt wielkim basem, maja tylko po 2 glosniki na kolumne :-) Firma o duzej renomie.
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?: Dynaudio 72, 62, Dali Evidence, B&W seria NT, Jamo D590 (bo wciaz mam takowe :-), Chario, Audiovector, Tannoy Iris, i inne
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: Rotel z serii 02x3, kable glosnikowe supra rondo i interconecty Audioquest Diamondback i Harmonic Technology TruthLink
  • Jak oceniasz sprzęt pod względem wartość/cena?
  • Jaka jest Twoja ogólna ocena?







×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.